#ВУСОПАД У ЛИСТОПАДІ, ЯКИЙ ПРИВЕРТАЄ УВАГУ ДО ЧОЛОВІЧОГО ЗДОРОВ’Я: Рекомендації щодо профілактики суїцидів серед чоловіків середнього віку
29 листопада 2024Оновлення планів профілактики: Важливо, щоби профілактичні програми враховували актуальні дані та спеціальні заходи для запобігання суїцидам серед чоловіків середнього віку.
• Фокус на ризики та фактори: Необхідно впроваджувати заходи, що враховують основні ризики, такі як депресія, зловживання алкоголем та іншими психоактивними речовинами, доступ до зброї, фінансові труднощі, а також нестача соціальних зв’язків та недостатній доступ до медичних послуг.
• Врахування культурних очікувань щодо маскулінностей: Важливо розуміти, як культурні особливості впливають на чоловіче ставлення до звернення за допомогою. В українському контексті чоловічі ролі часто асоціюються з образами сили, витривалості та самостійності, через що звернення по допомогу може сприйматися як слабкість.
• Підтримка медичних закладів: Корисно навчати персонал медичних установ та швидкої допомоги розпізнавати ризики суїциду й надавати кризову допомогу чоловікам.
• Співпраця з роботодавцями та закладами, що працюють із залежностями: Навчання для персоналу щодо профілактики суїциду, підтримка психічного здоров’я та запобігання самогубствам на робочих місцях та в закладах для людей із залежностями може значно знизити ризики.
Стигма щодо допомоги чоловікам у сфері психічного здоров’я
Чоловіки рідше отримують допомогу у сфері психічного здоров’я, попри те, що психічні розлади, як-от депресія, є ключовими факторами ризику для них. Чоловіки зазвичай не звертаються по допомогу через недостатню обізнаність та поширену стигму щодо психічного здоров’я, вважаючи, що потрібно справлятися самостійно. Це пов’язано і з небажанням визнавати потребу в допомозі, також з недостатньою увагою лікарів до направлення чоловіків на лікування. Чоловіки зазвичай надають перевагу вичікувальній тактиці, і навіть якщо стан їхнього здоров’я викликає в них занепокоєння, вони не знають, куди саме слід звернутися у зв’язку з тими чи іншими симптомами.
Джерело: за матеріалами МОЗ, ЦГЗ