Вакцинація

Інфекційні хвороби небезпечні своїми ускладненнями, що можуть призвести до інвалідності, а деякі — навіть до смерті. Інфекційні хвороби, від яких (або від тяжких ускладнень яких) можна захиститися за допомогою імунізації, передаються від інфікованої особи до здорової зазвичай повітряно-крапельним шляхом.

Вакцинація (щеплення, імунізація) (за визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я) — це процес, завдяки якому людина набуває імунітет або стає несприйнятливою до інфекційної хвороби та який зазвичай здійснюється шляхом введення вакцини.

До інфекцій, яким можна запобігти щепленнями, належать: туберкульоз, дифтерія, правець, поліомієліт, кір, епідемічний паротит, краснуха, гепатит B, гемофільна інфекція, пневмококова інфекція, менінгококова інфекція, ротавірусна інфекція, вітряна віспа, гепатит A, папіломавірусна інфекція тощо.

Вакцини стимулюють власну імунну систему організму, щоб уникнути відповідної інфекції або хвороби. Вакцинація має на меті захистити організм від інфекції, запобігти важкому перебігу та появі ускладнень від неї.

Застосування вакцин знижує вірогідність поширення відповідних інфекцій у сотні разів. Наразі альтернатив вакцинації з метою профілактики захворювання на відповідні інфекції немає.

Статті по темі

  • Календар щеплень

    Вакцинація в Україні проводиться у відповідності до Календаря щеплень, який розроблено з урахуванням міжнародного досвіду, і на сьогодні, за умови його дотримання, він є найоптимальнішим для забезпечення повноцінного імунітету.

  • Досягнення вакцинації

    Щороку завдяки щепленням у світі вдається зберегти 2,5 млн дитячих життів. Ось кілька фактів про досягнення вакцинації.

  • Колективний імунітет

    Охоплення вакцинацією на рівні 95% населення країни дає можливість забезпечити повноцінний захист населення від спалахів та епідемій інфекційних хвороб, яким можна запобігти щепленнями, — це називається колективним імунітетом.

Знайти