Усі новини

Всесвітній день пам’яті людей, які померли від СНІДу

Поділитися:

За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я кожну третю неділю травня проводиться День пам’яті померлих від СНІДу.

Вперше цей день був відзначений ще в 1983 р. в Сан-Франциско США. На той момент у світі було зареєстровано лише кілька тисяч випадків захворювання на цю страшну хворобу та про неї практично нічого не було відомо. Організаторами проведення акції пам’яті померлих від СНІДу стали люди, яких особисто торкнулася ця трагедія, які пережили біль втрати рідних і друзів.

Мета “Дня пам’яті померлих від СНІДу” – привернення уваги населення до цієї проблеми, профілактики цього захворювання, а також уваги влади до соціального захисту ВІЛ-інфікованих.

Станом на 1 січня 2025 року під медичним наглядом у закладах охорони здоров’я України перебувало 137 780 людей, які живуть із ВІЛ (https://www.phc.org.ua/news/yak-uberegtisya-vid-nebezpechnikh-infekciy-pid-chas-seksu-kosmetichnikh-i-medichnikh-procedur).

За останні роки країна досягла значного прогресу в лікуванні ВІЛ-позитивних осіб.  Чим раніше людина з ВІЛ починає приймати антиретровірусну терапію, тим краще для її здоров’я та безпеки її близьких. Якщо ви зараз у безпечному місці, у Всесвітній день пам’яті померлих від СНІДу заплануйте тестування на ВІЛ.

Залишатися стійким до ВІЛ-інфекції можна. І тестування є першим кроком, аби продовжувати повноцінне життя: мріяти про майбутнє, створювати сім’ю та народжувати дітей. Якщо у людини підтвердився позитивний статус, вона може розпочати антиретровірусну терапію  (АРТ) — так вірус імунодефіциту не розвиватиметься в її організмі. Більше про лікування ВІЛ: https://arv.phc.org.ua.

Лікування ВІЛ перешкоджає розмноженню вірусу в організмі, сприяє відновленню імунної системи і захищає організм від хвороб, які небезпечні для людей з ослабленим імунітетом.

Потурбуйтесь про своє здоров’я.

 

Джерело: https://www.facebook.com/phc.org.ua

Знайти