ЩОТИЖНЕВЕ ЗАСІДАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО ОПЕРАТИВНОГО ЦЕНТРУ РЕАГУВАННЯ НА НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ У СФЕРІ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я ДУ «ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»
30 квітня 2024
25.04.2024р. у Дніпропетровському обласному ЦКПХ відбулося щотижневе засідання Регіонального оперативного центру реагування на надзвичайні ситуації у сфері громадського здоров’я.
У засіданні прийняли участь: в.о. заступника генерального директора Валентина РЕЗВИХ, завідувачі відділів, провідні спеціалісти установи та в онлайн-режимі – завідувачі відокремлених структурних підрозділів ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ».
За даними, отриманими з основних міжнародних сайтів за ключовими подіями щодо виникнення надзвичайних ситуацій проінформовано про наступне:
Глобальна ініціатива з ліквідації поліомієліту повідомила 17 квітня 2024 року, що 3 африканські країни повідомили про дикий поліовірус (WPV1) і випадки циркулюючого вакцинного поліовірусу (cVDPV) минулого тижня.
Чад повідомив про один випадок cVDPV2 [cVDPV типу 2] у Мандулі, що робить його першим у 2024 році. Кількість випадків у 2023 році – 55.
Демократична Республіка Конго повідомила про один випадок cVDPV1 [cVDPV типу 1] у Haut-Katanga – перший з початку цього року. Кількість випадків у 2023 році: [cVDPV1] – 106, cVDPV2 – 117.
Нігерія підтвердила один випадок cVDPV2 минулого тижня в Кеббі. Це 8-й випадок за цей рік. У 2023 році було зареєстровано 87 випадків.
Центр контролю захворювань США публікує рекомендації для подорожей для країн, які повідомляють про активні випадки поліомієліту, і рекомендує повністю вакцинуватися перед відвідуванням цих країн.
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) отримала повідомлення про випадок зараження людини вірусом пташиного грипу A(H9N2) у В’єтнамі. Станом на 15 квітня не надходило жодних повідомлень про нові випадки захворювання з респіраторними симптомами серед осіб, які контактували з хворими, або про спалахи в громаді, де проживає хворий. Це перше зараження людини вірусом пташиного грипу A(H9N2), зареєстроване у В’єтнамі.
Згідно з Міжнародними медико-санітарними правилами (ММСП) (2005), інфекція людини, спричинена новим підтипом вірусу грипу А, є подією, яка потенційно може мати серйозний вплив на здоров’я населення і про неї необхідно повідомляти ВООЗ. На підставі наявної інформації, враховуючи те, що цей вірус не набув здатності підтримувати передачу серед людей, ВООЗ оцінює ризик для населення в цілому від цього вірусу як низький.
У Греції люди масово звертаються до лікарів через пил, що долетів із Сахари.
Повідомляють, що лікарні у Афінах були переповнені. Крім того, масові звернення пацієнтів зі скаргами на задишку, кашель та біль у грудях зафіксували на острові Крит та у прибережному місті Каламата.
Фахівці радять людям із захворюваннями дихальних шляхів та алергією не проводити час на відкритому повітрі. Пил із Сахари містить найдрібніші частинки, які можуть проникати в легені та викликати проблеми з диханням.
Крім того, деякі медики вважають, що цей пил може спричинити серцево-судинні захворювання.
Згідно з інформацією з Укргідрометеорологічного центру на сьогодні пил вже дістався і України. Зараз він над південними та центральними районами України та поширюється на північ. Тому дощ може бути з оранжевим відтінком. Цей пил буде в атмосфері ще протягом п’ятниці, а з п’ятниці на суботу відступить на схід та атмосфера очиститься.
Фахівці ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» посилили контроль за ситуацією та протягом 25-26.04.2024 проводять дослідження атмосферного повітря з визначенням концентрації пилу недиференційованого в житлових забудовах населених місць. Станом на ранок 26.04.2024 перевищень гранично-допустимих концентрацій (ГДК) не виявлено.
Також на засіданні Регіонального оперативного центру розглядались наступні питання:
- щодо епідемічної ситуації в Дніпропетровській області;
- щодо роботи груп оперативного реагування на випадок надзвичайної ситуації;
- моніторинг радіаційного фону області;
- моніторинг стану якості питної води та води водоймищ з посиленням заходів щодо епідспостереження за інфекційними захворюваннями в регіоні;
- моніторинг лабораторних досліджень проб атмосферного повітря, ґрунту та інше.
Регіональним оперативним центром реагування на надзвичайні ситуації у сфері громадського здоров’я ДУ “Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ” продовжується проведення постійного моніторингу, спостереження з оцінкою подій, пов’язаних з можливим ризиком виникнення надзвичайних ситуацій з метою своєчасного інформування населення та реагування на надзвичайні ситуації. Фахівцям Центру та відокремлених структурних підрозділів ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» в ході наради надані відповідні доручення. Робота триває.