Усі новини

Щотижневе засідання Регіонального оперативного центру реагування на надзвичайні ситуації у сфері громадського здоров’я Дніпропетровського обласного ЦКПХ

Сьогодні, 09.01.2025 у Дніпропетровському обласному ЦКПХ відбулося щотижневе засідання Регіонального оперативного центру реагування на надзвичайні ситуації у сфері громадського здоров’я.

У засіданні прийняли участь: керівництво ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ», завідувачі відділів та лабораторій Центру, провідні спеціалісти установи; в онлайн-режимі – завідувачі та фахівці відокремлених структурних підрозділів ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ».

Присутні були ознайомлені з новинами з сайтів ВООЗ, ЕСDC та ЦГЗ МОЗ України за ключовими подіями щодо виникнення надзвичайних ситуацій.

Стосовно ситуації в Україні:

  Сьогодні 09.01.2025 у Запорізькій області оголошено день жалоби за загиблими внаслідок ворожої атаки по місту 8 січня. Внаслідок атаки у Запоріжжі загинуло 13 людей, ще 113 постраждали.

У Чорному морі унаслідок аварії російських танкерів  продовжує розширюватись нафтова пляма з локалізацією значних концентрацій поблизу південного узбережжя тимчасово окупованого Криму.Супутниковий моніторинг Sentinel-1 зафіксував плями нафтопродуктів площею понад 2 км2 на південному сході півострова Крим.  Значна кількість мазуту досягла південного та південно-західного узбережжя Криму, створюючи серйозну загрозу екосистемі регіону.

У Миколаєві в результаті падіння уламків БпЛА в ніч на 28 грудня було пошкоджено резервуар з олією агропромислового підприємства і стався витік олії на прилеглу територію та попадання в річку Південний Буг. Близько 2 тисяч тон олії забруднили акваторію Бузького лиману. Рятувальники продовжують ліквідацію наслідків екологічної катастрофи. Понад 100 т олії вже відкачали з річки Південний Буг. За попередніми підрахунками експертів Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, орієнтовна сума збитків становить 45 мільярдів гривень.

Щодо ситуації у світі:

Оновлено ​​інформацію про спалах недіагностованих захворювань у Демократичній Республіці Конго (наразі вони називаються гострими респіраторними інфекціями, ускладненими малярією). Станом на 16 грудня було зареєстровано 891 випадок, 48 смертей. Лабораторні результати 430 зразків показали позитивні результати на малярію, звичайні респіраторні віруси (грип A (H1N1, pdm09), риновіруси, SARS-COV-2, коронавіруси людини, віруси парагрипу та аденовірус людини). Ці результати свідчать про те, що поєднання звичайних і сезонних вірусних респіраторних інфекцій і фальціпарової малярії в поєднанні з гострим недоїданням призвело до збільшення тяжких інфекцій і смертей, непропорційно вражаючи дітей віком до п’яти років. Багатопрофільні групи швидкого реагування були розгорнуті для розслідування події та посилення реагування.

У США зафіксували першу смерть від пташиного грипу H5N1. Чоловікові зі штату Луїзіана, який помер, було понад 65 років, він контактував з курми й дикими птахами та мав супутні захворювання. Пацієнт був інфікований штамом D1.1 вірусу пташиного грипу, який циркулює серед диких птахів і свійської птиці. Він відрізняється від варіанту, який циркулює серед молочної худоби. Представники охорони здоров’я Луїзіани заявили, що не виявили інших випадків захворювання людей навколо.

За даними ВООЗ метапневмовірус, поширюваний у Китаї, не є новим і не становить серйозної загрози. Рівень захворюваності на респіраторні інфекції в Китаї перебуває у звичайних межах для зимового сезону. Завантаженість лікарень нині нижча, ніж у такий самий період минулого року, і не оголошувалося жодних надзвичайних ситуацій чи заходів реагування.

Тенденцій до спалаху метапневмовірусу (HMPV) в Україні немає. МОЗ у зв’язку з розповсюдженням інформації про метапневмовірус, наголошує, що ситуація рутинна та повністю контрольована. Метапневмовірус – це традиційний вірус, який циркулює в Україні протягом кожного епідсезону. Станом на початок січня 2025 року HMPV виявлено у 14 осіб. Як заходи профілактики, слід дотримуватися правил особистої гігієни, зокрема регулярно мити руки з милом; уникати контактів із хворими людьми; дотримуватись етикету кашлю (прикривати рот серветкою чи згином ліктя); періодично провітрювати приміщення. Не менш важливою є інформаційна гігієна, слід довіряти виключно офіційній інформації.

На засіданні Регіонального оперативного центру також розглядались наступні питання:

– щодо пріоритетних напрямів діяльності Центру в період воєнного стану;

– щодо епідемічної ситуації у Дніпропетровській області та Україні;

–  щодо показників захворюваності на гострі кишкові інфекції та ГРВІ, в т.ч. COVID-19 серед дорослого та дитячого населення Дніпропетровщини;

– щодо вимірів радіаційного фону, доставки проб до лабораторії електромагнітних полів та інших фізичних факторів;

– щодо роботи груп оперативного реагування на випадок надзвичайної ситуації (НС), подальшого моніторінгу за станом навколишнього середовища.

Регіональним оперативним центром реагування на надзвичайні ситуації у сфері громадського здоров’я ДУ “Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ” продовжується проведення постійного моніторингу, спостереження з оцінкою подій, пов’язаних з можливим ризиком виникнення надзвичайних ситуацій з метою своєчасного інформування населення та реагування на надзвичайні ситуації.

Керівникам і фахівцям Центру та відокремлених структурних підрозділів ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» у ході наради надані відповідні доручення. Робота триває.

Поділитися:
Знайти