Усі новини

Щодо санітарно-епідемічної ситуації на території Дніпропетровської області

Відповідно до наказів та службових листів МОЗ України у період воєнного стану ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» здійснює щоденний моніторинг за станом інфекційної захворюваності, радіаційним фоном та якістю питної води, що подається населенню.

Протягом звітного тижня спалахи інфекційних захворювань не зареєстровані. Показники інфекційної захворюваності населення області в цілому відповідають сезонним рівням і не перевищують середньобагаторічні.

Згідно даних епідеміологічного моніторингу, протягом звітного тижня (з 26.04.2024 по 02.05.2024р.), захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) знаходиться на неепідемічному рівні. За тиждень зареєстровано 6772 випадки ГРВІ (інтенсивний показник на 100 тисяч населення 218,9), що на 6% менше показника минулого тижня та на 63% менше від встановленого епідпорогу. В загальній структурі захворілих на ГРВІ питома вага дітей до 17 років – 48,8%. До закладів охорони здоров’я госпіталізовано 302 хворих, у т.ч. 156 дітей.

З початку епідемічного сезону проти грипу вакциновано 11160 осіб. За результатами вірусологічного моніторингу на території області встановлено циркуляцію вірусів грипу типу А, В, парагрипу, коронавірусу (штам Omicron SARSCoV-2).

В загальній структурі ГРВІ на COVID-19 припадає 1,7%. Зареєстровано 117 випадків (інтенсивний показник 3,8), що на 25,9% менше попереднього тижня. Питома вага дітей до 17 років – 11,1% (13 осіб). Кількість пацієнтів із діагнозом COVID-19, які знаходились на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я області – 32 (10,6% від госпіталізованих з ГРВІ).

Захворюваність на гострі кишкові інфекції (ГКІ) по області у порівнянні з минулим тижнем знизилась на 23 випадки. Всього за попередніми діагнозами за тиждень зареєстровано 88 випадків, інтенсивний показник 2,84 на 100 тисяч населення. Питома вага дітей до 17 років в загальній структурі захворілих на гострі кишкові інфекції складає 68%. Середньобагаторічні показники не перевищені.

Реєструються поодинокі випадки кашлюку. За тиждень зареєстровано 2 випадки (інтенсивний показник 0,06) кашлюку серед дітей до 17 років у м.Кам’янське.

Зареєстровано 3 випадки підозри на гострий вірусний гепатит (інтенсивний показник 0,1 на 100 тис.), що на 1 випадок більше минулого тижня, але менше аналогічного періоду минулого року на 1 випадок.

В порядку щоденного моніторингу якості та безпечності питної води, що подається населенню області, у визначених моніторингових точках на період воєнного стану в країні, за період з 26.04.2024 по 02.05.2024 досліджено 148 проб питної води:

– за результатами мікробіологічних досліджень всі проби відповідають нормативам, збудники інфекційних захворювань не виявлялись;

– за результатами фізико-хімічних досліджень 110 проб з відхиленням від нормативів. Але значення цих показників є сталими протягом багатьох років, без аномальних змін.

Інформація щодо результатів моніторингових досліджень питної води для забезпечення населення області надається до ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», органів влади і місцевого самоврядування, Держпродспоживслужби, керівникам підприємств водопостачання.

Бригади радіаційного спостереження Дніпропетровського обласного ЦКПХ працюють в посиленому режимі. Гама-фон в контрольних точках вимірювань відповідає природному радіаційному фону області (тобто не перевищує 20 мкР/год).

Знайти