Усі новини

Щодо санітарно-епідемічної ситуації на території Дніпропетровської області за 50 тиждень (06.12.2024 – 12.12.2024)

Відповідно до наказів та службових листів МОЗ України у період воєнного стану    ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» здійснює щоденний моніторинг за станом інфекційної захворюваності, радіаційним фоном та якістю питної води, що подається населенню.

Протягом звітного тижня спалахи інфекційних хвороб не зареєстровані, показники інфекційної захворюваності населення області відповідають сезонним рівням і не перевищують середньобагаторічні.

Згідно даних епідеміологічного моніторингу, який здійснювався ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» протягом звітного тижня (з 06.12 по 12.12.2024р.), захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) знаходиться на сезонному рівні. За тиждень зареєстровано 7,3 тис. випадків ГРВІ (інтенсивний показник на 100 тисяч населення 238,0), що на 0,8% більше показника минулого тижня.  Питома вага дітей до 17 років – 46,4%. До закладів охорони здоров’я госпіталізовано 314 хворих, у т.ч. 133 дитини.

В загальній структурі ГРВІ на COVID-19 на звітному тижні припадає 1%. Зареєстровано 70 випадків, інтенсивний показник захворюваності 2,3 на 100 тисяч. Питома вага дітей до 17 років – 4,3% (3 особи). Кількість пацієнтів із діагнозом COVID-19, які знаходились на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я області – 29 (9,2% від госпіталізованих з ГРВІ), у т.ч. 1 пацієнт госпіталізований до відділення реанімації та інтенсивної терапії. Летальні випадки не реєструвались.

За звітний тиждень проти грипу вакциновано 115 осіб. Із початку епідемічного сезону проти грипу вакциновано 9996 осіб.

Всього за попередніми діагнозами в області зареєстровано 114 випадків гострих кишкових інфекцій (ГКІ), інтенсивний показник 3,69 на 100 тисяч населення. Інтенсивний показник захворюваності не перевищує середньобагаторічний рівень. Питома вага дітей до 17 років складає 56%.

За тиждень зареєстровано 3 поодиноких підозри на кашлюк (м.Дніпро, м.Кривий Ріг), інтенсивний показник захворюваності 0,1 на 100 тисяч населення.

Зареєстровано 2 випадки підозри на гострий вірусний гепатит (інтенсивний показник 0,06 на 100 тис. населення), що на 2 випадки менше минулого тижня.

З осередків сказу серед тварин в заклади охорони здоров’я звернулося 5 постраждалих осіб, в т.ч. 1 дитина, всі отримують лікувально-профілактичну імунізацію. Фахівцями ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» сумісно з представниками охорони здоров’я та ветеринарної медицини організовані протиепідемічні, медичні та протиепізоотичні заходи.

В порядку щоденного моніторингу якості та безпечності питної води, що подається населенню області, у визначених моніторингових точках на період воєнного стану в країні, за період з 06.12.2024 по 12.12.2024 досліджено 141 пробу питної води:

  • за результатами мікробіологічних досліджень всі проби відповідають нормативам, збудники інфекційних захворювань не виявлялись;
  • за результатами фізико-хімічних досліджень 83 проби з відхиленням від нормативів. Але ці показники  на території областіна рівні багаторічних значень, без аномальних змін.

Інформація щодо результатів моніторингових досліджень питної води для забезпечення населення області надається до ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», органів влади і місцевого самоврядування, Держпродспоживслужби, керівникам підприємств водопостачання.

Бригади радіаційного спостереження ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» працюють в звичайному режимі. Гама-фон в контрольних точках вимірювань відповідає природному радіаційному фону області (не перевищує 20 мкР/год).

На Дніпропетровщині триває кампанія з додаткової імунізації населення проти кашлюка, дифтерії та правця. З початку кампанії закладами охорони здоров’я проведено більше 80 тисячі щеплень (62,5% від запланованих), що перевищує загальний показник по Україні (57,2%).

Рівні охоплення вакцинацією вище середньонаціональних по дітям віком від 1 до 6 років – 69,8% (по Україні – 68,8%), дітям старше 7 років -92,2% (по Україні – 55,5%) та дорослому населенню – 57,8% (по Україні – 55,1%).

Наразі всі заклади охорони здоров’я у достатній кількості забезпечені вакцинами для імунізації дитячого та дорослого населення.

Щодо необхідності активізації імунізації населення з прийняттям відповідних заходів проінформовані голови територіальних громад, керівники відділів освіти сільських, селищних, міських рад, підприємств/організацій/установ.

Поділитися:
Знайти