Усі новини

Щодо санітарно-епідемічної ситуації на території Дніпропетровської області

Відповідно до наказів та службових листів МОЗ України у період воєнного стану ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» здійснює щоденний моніторинг за станом інфекційної захворюваності, радіаційним фоном та якістю питної води, що подається населенню.

Протягом звітного тижня спалахи інфекційних захворювань  не зареєстровані. Показники інфекційної захворюваності населення області відповідають сезонним рівням і не перевищують середньобагаторічні.

Згідно даних епідеміологічного моніторингу, який здійснювався  ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» протягом звітного тижня (з 10.05.2024 по 16.05.2024р.), захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) знаходиться на неепідемічному рівні. За тиждень зареєстровано 6096 випадків ГРВІ (інтенсивний показник на 100 тисяч населення 197,1), що на 6% менше показника минулого тижня та на 66,7% менше від встановленого епідпорогу.

В загальній структурі захворілих на ГРВІ питома вага дітей до 17 років – 47,2%. До закладів охорони здоров’я госпіталізовано 285 хворих, у т.ч. 151 дитина. З початку епідемічного сезону проти грипу вакциновано 11160 осіб.

В загальній структурі ГРВІ на COVID-19 припадає 1,9%. Зареєстровано 113 випадків (інтенсивний показник 3,7), що на 11% менше попереднього тижня. Питома вага дітей до 17 років – 8% (9 осіб). Кількість пацієнтів із діагнозом COVID-19, які знаходились на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я області – 36 (12,6% від госпіталізованих з ГРВІ). Зареєстровано 1 летальний випадок з лабораторно підтвердженим COVID-19 (мав супутні стани та не був щеплений проти COVID-19).

Захворюваність на гострі кишкові інфекції (ГКІ) по області у порівнянні з минулим тижнем знизилась на 6%. Всього за попередніми діагнозами за тиждень зареєстровано 119 випадків, інтенсивний показник 3,85 на 100 тисяч населення. Питома вага дітей до 17 років в загальній структурі захворілих на гострі кишкові інфекції складає 58%.

За тиждень зареєстровано 6 поодиноких випадки кашлюка (інтенсивний показник 0,19), у т.ч. 5 випадків серед дітей до 17 років. Випадки реєструвалися у м.Дніпро, м.Кривий Ріг, Криничанській та Губиниській громадах.

Зареєстровано 2 випадки підозри на гострий вірусний гепатит (інтенсивний показник 0,06 на 100 тис.), що на рівні минулого тижня та менше аналогічного періоду минулого року на 2 випадки.

З осередків сказу серед тварин в заклади охорони здоров’я звернулося 7 постраждалих осіб, із них 3 дитини, всі отримують лікувально-профілактичну імунізацію. Фахівцями ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» сумісно з представниками охорони здоров’я та ветеринарної медицини організовані протиепідемічні, медичні та протиепізоотичні заходи.

В порядку щоденного моніторингу якості та безпечності питної води, що подається населенню області, у визначених моніторингових точках на період воєнного стану в країні, за період з 10.05.2024 по 16.05.2024 досліджено 150 проб питної води:

  • за результатами мікробіологічних досліджень всі проби відповідають нормативам, збудники інфекційних захворювань не виявлялись;
  • за результатами фізико-хімічних досліджень 102 проби з відхиленням від нормативів. Але значення цих показників є сталими протягом багатьох років, без аномальних змін.

Інформація щодо результатів моніторингових досліджень питної води для забезпечення населення області надається до ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», органів влади і місцевого самоврядування, Держпродспоживслужби, керівникам підприємств водопостачання.

Бригади радіаційного спостереження ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» працюють в посиленому режимі. Гама-фон в контрольних точках вимірювань відповідає природному радіаційному фону області (тобто не перевищує 20 мкР/год).

 

Знайти