Усі новини

Щодо проведення учбово-тренувального навчання фахівців ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» 06.06.2025р. по відпрацюванню алгоритмів дій на випадок виявлення хворих з холерою

Щодо проведення учбово-тренувального навчання фахівців

ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» 06.06.2025р. по відпрацюванню алгоритмів дій на випадок виявлення хворих з холерою

 

З 01 червня в Дніпропетровській області розпочався сезон посиленого епідеміологічного нагляду за холерою. Одним з важливих заходів, який забезпечує готовність медичних закладів до реагування на випадки холери – є проведення щорічних навчань по відпрацюванню алгоритмів дій медичних працівників на випадки виявлення хворих на холеру.

Проведення щорічних навчань з реагування на холеру передбачено Комплексним планом заходів щодо санітарної охорони території Дніпропетровської області та захисту населення від інфекційних хвороб, що мають міжнародне значення, на 2024-2028 роки (погоджений на засіданні Дніпропетровської регіональної комісії з питань ТЕБ і НС, протокол №34 від 03.06.2025р.).

В Дніпропетровській області вже проведено понад 20 учбово-тренувальних навчань з відпрацюванням дій медичних працівників з реагування на випадки холери з залученням фахівців закладів охорони здоров’я,  ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ», інших відомств та служб.

Одне з учбово-тренувальних навчань відбулось 06.06.2025р. в                          ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ». До навчання залучені обласні групи епідеміологічного спостереження і контролю, дезінфекційні бригади, лікарі-інтерни з епідеміології.

Учасники навчання ознайомились з епідемічною ситуації з холери в світі та Україні, особливостями епідеміологічного перебігу холери, з законодавчими та нормативно-правовими документами, регламентуючими епідеміологічний нагляд та реагування на випадки холери.

Під час навчання також відпрацьовані:

  • Алгоритми дій обласних груп епідеміологічного спостереження і контролю, дезінфекційних бригад ДУ Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ»у випадку виявлення хворих на холеру, схеми оповіщення та комунікації з іншими відомствами та службами;
  • Порядок відбору біоматеріалу від контактних з хворими на холеру та проб з об’єктів довкілля, оформлення супровідної документації, порядок транспотування;
  • Порядок використання засобів індивідуального захисту при роботі у вогнищах холери;
  • Проведення дезінфекційних заходів в вогнищах холери.
Поділитися:
Знайти